Αρχική Μέριμνα υπέρ του προσωπικού των Ενόπλων Δυνάμεων, εξορθολογισμός της νομοθεσίας των Ενόπλων Δυνάμεων, οργάνωση της Εθνοφυλακής και άλλες διατάξειςΆρθρο 53 Ρύθμιση θεμάτων κρίσεων και προαγωγών αξιωματικών εξ Ανωτέρων Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών και μονιμοποιηθέντων εθελοντών – μονιμοποιηθεισών εθελοντριών – Τροποποίηση άρθρου 37 ν. 4494/2017Σχόλιο του χρήστη Αξιωματικός ΑΣΣΥ 1996 | 19 Δεκεμβρίου 2022, 13:21
Καταφέρατε "αγαπητοί" κυβερνώντες να ανοίξετε τον ασκό του Αιόλου. Για διάφορους λόγους. Ο σημαντικότερος όμως, γιατί διαχωρίσατε, αναίτια και με επιπολαιότητα, το στράτευμα με κατάφωρες αδικίες. Αποκαθιστώντας (καλώς) κάποιες στρεβλώσεις, αλλά (πάλι) με ημερομηνία λήξης. Δηλ. 25ετια ως το τέλος του 2018. Με ποια λογική συνέβη αυτό; Αφού η εγκύκλιος εισαγωγής μας στη σχολή, ήταν ίδια για κατεταγέντες έως και τέλος του 1996. Επιθυμείτε Αξιωματικούς δύο ταχυτήτων;;; ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ!!! Δυστυχώς αυτό δείχνει την εκτίμηση που έχετε στις ένοπλες δυνάμεις. Εμείς όμως ξέρουμε τι σας ενδιαφέρει. Και δυστυχώς μας ωθείτε να μιλήσουμε στη δική σας γλώσσα, μήπως και εισακουσθούμε. Στη γλώσσα της κάλπης. Κι αυτό όχι ως ενέργεια εκδίκησης. Εμείς δεν ενεργούμε έτσι. Αλλά γιατί η αγωνία μας για το μέλλον αλλά και για το αξιόμαχο των Ε.Δ. (αντιθέτως με σας ?) είναι υπαρκτή και ειλικρινής. Οπότε κρίνουμε ότι το μέλλον αυτό, οφείλει να διασφαλιστεί, έστω αρχικά, απομακρύνοντάς το από ακατάλληλα χέρια.