Yπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Τι θα γίνει με τα αυθαίρετα τα όποια υπήρχαν πριν την φωτιά; Όταν υπάρχουν ολόκληροι οικισμοί πάνω από 50 χρόνια μπορούμε να τους γκρεμίσουμε; Μήπως πρέπει να σκεφτούμε την ένταξη στο σχέδιο πολύς αυτών των περιοχών ώστε να σταματήσει η άναρχη δόμηση; Με το να καθυστερούμε την ένταξη στο σχέδιο πόλης ανθίζει περισσότερο η αυθαίρετη οικοδομή. Καλό είναι να είμαστε πιο γρήγορη από τους παραβάτες. Τέλος να μειωθεί η γραφειοκρατία ώστε να εντάσσονται πιο γρήγορα μια περιοχή στο σχέδιο. Όχι όπως η Ανθούσα που εδώ και 20 χρόνια μπαίνει στο σχέδιο και οι κάτοικοι πληρώνουν συνέχεια γιατί το σκοπό.