Αρχική Διαβουλεύσεις Προδιαγραφών - ΓΓΠΣΤεχνική διαβούλευση σχετικά με την ηλεκτρονική υποβολή αποδείξεωνΣχόλιο του χρήστη Δρ. Γ. Πάλλας | 18 Μαΐου 2010, 10:52
Υπουργείο Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Η καλύτερη λύση είναι η απλούστερη λύση που αναφέρθηκε και παραπάνω: Όπως για φέτος· συλλογή αποδείξεων και υποβολή τους σε φάκελο μαζί με το άθροισμά τους. Μετά, δειγματοληπτικός έλεγχος και πολύ γερά πρόστιμα για απόκλισεις που υποδεικνύουν ενσυνείδητη προσπάθεια εξαπάτησης. Όλα αυτά βεβαια θυμίζω, γιατί έχουμε παραδεχτεί και αποδεχτεί ότι ελεγκτικός μηχανισμός στην Ελλάδα δεν υπάρχει περίπτωση να λειτουργήσει....