Αρχική Τέλη εγγραφής πράξεων από τα υποθηκοφυλακεία.Άρθρο 01: Σκοπός – ΟρισμοίΣχόλιο του χρήστη Ειρήνη | 1 Οκτωβρίου 2014, 20:49
Υπουργείο Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ταλαιπωρία για όλους!!!Απορώ ποιος το σκέφτηκε!Ένας δικηγόρος πχ θα πρέπει να πηγαίνει στο υποθηκοφυλακείο να κανει έλεγχο,μετα ταμείο να του υπολογίσουν το ποσό,μετα τράπεζα να πληρώσει,μετά πίσω στο υποθηκοφυλακείο για να καταθέσει και να ολοκληρωθεί η διαδικασία!Κάτι αντίστοιχο και για εναν πολίτη (χωρίς τον έλεγχο)υποθ/κειο-τραπεζα-υποθ/ειο.Τι γίνεται αν στην τράπεζα εχει ουρά και μεχρι να γυρίσει εχει κλείσει το υποθ/κείο?Αν έχει πέσει το σύστημα στην τράπεζα? Ποιο έγγραφο θα έχει προτεραιότητα στο υποθ/κείο?Τι θα γίνει με τις επιστροφές εγγράφων?Τα εγγραφα που έχουν προθεσμίες?? Όλα αυτά θα προκαλέσουν δυσαρέσκεια ,χάσιμο χρόνου,ταλαιπωρία χωρίς λόγο και πολλά προβλήματα στις συναλλαγές!!!