Αρχική Τέλη εγγραφής πράξεων από τα υποθηκοφυλακεία.Άρθρο 01: Σκοπός – ΟρισμοίΣχόλιο του χρήστη Παναγιώτης | 2 Οκτωβρίου 2014, 14:28
Υπουργείο Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Σήμερα, είχα να παραλάβω ένα πιστοποιητικό από το υποθηκοφυλακείο. Η πράξη όμως ήταν διπλή, και είχα μια οφειλή, μικρή ομολογουμένως, να πληρώσω. Το πιστοποιητικό μου όμως ήταν έτοιμο, και το μόνο που χρειάστηκε ήταν να πληρώσω στο ταμείο τη διαφορά. Αν ίσχυε αυτό που λέτε, θα έπρεπε να πάω στη τράπεζα, με λεωφορείο καθώς είναι μεγάλη η απόσταση, να περιμένω στην ουρά, να πληρώσω στη τράπεζα τη προμήθεια και μετά, αν προλάβω να επιστρέψω με το λεωφορείο για να παραλάβω το πιστοποιητικό μου... Πόσο ακόμα θα μας δυσκολεύεται τη ζωή? Λίγα απλά πράγματα έχουν μείνει, να τα διαλύσουμε και αυτά?