Αρχική ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ, ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗΣ ΜΕΤΑΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΕΠΕΙΓΟΥΣΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣΜΕΡΟΣ Ε΄ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ COVID-19 ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΟΧΗΣΣχόλιο του χρήστη Μαρία Κουράκη | 3 Δεκεμβρίου 2023, 16:51
03/12/23 Θα διατυπώσω τις σκέψεις μου και την γνώμη μου επάνω στο υπό διαβούλευση ζήτημα που έχει τεθεί. Αρχικά θα ξεκινήσω από το βασικό κομμάτι που δεν είναι άλλο από την αυτοθυσία του επικουρικού και όχι μόνο προσωπικού το διάστημα της covid-19 εποχής. Μιας εποχής που γονείς συνάδελφοι επέστρεφαν στα σπίτια τους και δε μπορούσαν να αγκαλιάσουν τα παιδιά τους, μιας εποχής με τόσους θανάτους συναδέλφων. Προσπαθήσαμε και παλέψαμε για το ανεπανόρθωτο με αυτοθυσία και τόλμη. Κι ακόμα παλεύουμε. Φυσικά δε θα συζητήσω την έλλειψη προσωπικού που υπάρχει σε όλες τις δομές. Η ψυχολογία ξέρετε είναι το παν και τα νοσοκομεία αλλά και όλο το σύστημα υγείας πλέον πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο ( μισθοί, προσωπικό). Οι 6 μήνες που έχουν προαναφερθεί είναι σκέτη κοροϊδία. Είναι κρίμα τα λόγια να χάνονται. Έχουμε κάνει τα πάνδηνα και ακόμα κι έτσι συνεχίζουμε. Ευελπιστώ να εισακουστώ για το καλύτερο όλων. Παράταση λοιπόν 2 χρόνια μέχρι να επιλειφθειτε το ζήτημα με τις προκυρηξεις. Με εκτίμηση, Κουράκη Μαρία