Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη ele | 28 Νοεμβρίου 2009, 17:09
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Αγαπητή κα Υπουργέ, Τα μόρια υπηρεσίας αυτών που θα κληθούν αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι την επόμενη σχολική χρονιά θα μετρούν;Αν όχι, σοβαρά πιστεύετε ότι θα βρεθούν άνθρωποι να εγκαταλείψουν τις δουλειές τους και να τρέχουν στα νησιά και τα κορφοβούνια για να πληρωθούν ..."κύριος οίδε πότε"; Αλήθεια σταχυολογείτε μέσω ΑΣΕΠ αυτούς που θα μπουν,αλλά τι γίνεται με αυτούς που είναι ήδη μέσα; Αν τους βάλετε να δώσουν εξετάσεις, όπως κάνετε και με όλους εμάς,νομίζω ότι θα εκπλαγείτε! Ούτε το 20% δε θα κατaφέρει να περάσει τη βάση.Τουλάχιστον εφαρμόστε μια στοιχειώδη αξιολόγηση χωρίς το "κόρακας κοράκου μάτι" στο πίσω μέρος του μυαλού. Τέλος πραγματικά νομίζω ότι κάτι πρέπει να γίνει και με τους επιτυχόντες...αλλά μη διοριστέους!Αυτοί ο άνθρωποι που ήδη πέτυχαν στο διαγωνισμό, χωρίς προσαυξήσεις κτλ, δε δικαιούνται μια κάποια επιπλέον μοριοδότηση;