Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη Βάσω | 2 Δεκεμβρίου 2009, 21:50
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
κυρία υπουργέ προτείνω τα εξής: - 60% - 40% να παραμείνει μέψρι την απορρόφηση όλων των εγγεγραμμένων στους πίνακες. Έτσι και αλλιώς θα σταματήσουν να τροφοδοτούνται με τον ίδιο ρυθμό αν κάθε χρόνο από το 2010 καθιερώσετε διαγωνισμό ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών -Ο διαγωνισμός εκπαιδευτικών του ΑΣΕΠ να γίνεται κάθε χρόνο και να ισχύει για τις θέσεις που διεξάγεται καιγια ένα χρόνο. Έτσι γίνεται σε όλους τους διαγωνισμούς.Να σημειώσουμε ότι ο εν λόγω διαγωνισμός αποτελεί ένα κριτήριο αντικειμενικό που απαιτεί εξοικείωση με τη διαδικασία και δεν αξιολογεί το πόσο φιλόλογος ή μαθηματικός είναι κάποιος. -Ξεκάθαρη ύλη - συγκεκριμένοι εκδότες και βιβλία ώστε να μην εναι επιτυχόντες οι παρακολουθήσαντες πανεπιστημιακά φροντηστήρια -ΑΣΕΠ ειδικής αγωγής κάθε χρόνο. Επειδή γίνεται πολύς λόγος για τα μεταπτυχιακά και τα σεμινάρια ειδικής αγωγής , υπάρχουν πιο εξειδικευμένοι εκπαιδευτικοί Β/θμιας από αυτούς που έχουν έστω αυτά; -ολοήμερα σχολεία παντού έως το 2011 -στην πρόσθετη να ισχύουν οι πίνακες 60% - 40% -συνεχή εκπαίδευση και στήριξη των εκπαιδευτικών στο έργο τους ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΙΡΕΣΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ ΣΕ ΙΚΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΥΣ ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΑΡΧΟΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΤΗΣ ΠΔΣ ΥΠΗΡΕΤΗΤΑΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ