Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη Μαιρη | 2 Δεκεμβρίου 2009, 22:41
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Πιστεύω ότι το ισχύον σύστημα πρόσληψης αναπληρωτών είναι και δίκαιο και σωστό. Δίνει ευκαιρίες και σε έναν που έχει χρόνια στην εκπαίδευση με την προϋπηρεσία του, να διοριστεί αλλά και σε έναν νέο συνάδελφο να διοριστεί στην εκπαίδευση αν πετύχει στον ΑΣΕΠ. Το να υπάρχει μόνο ο ΑΣΕΠ, ο μοναδικός που θα είναι ειναι κερδισμένος θα είναι ο τομέας των φροντιστηρίων!!!! Το 60% – 40% είναι δίκαιο και για αυτούς που εχουν προϋπηρεσία, αλλά και για όσους θέλουν τον ΑΣΕΠ.