Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη Ελλη | 2 Δεκεμβρίου 2009, 22:00
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ο δημόσιος διάλογος κατακλύζεται από ανθρώπους, που είναι ολοφάνερο πως έμειναν εκτός λόγω ΑΣΕΠ. Αυτοί είναι χιλιάδες και γι' αυτό και η τόσο ευρεία συμμετοχή και η υπεράσπιση του 60-40. Εγώ μία απορία έχω. Εάν είναι να διοριστούν 10 ας πούμε αναπληρωτές ΠΕ11, οι οποίοι συμπλήρωσαν την προϋπηρεσία τους, αλλά το κράτος χρειάζεται 5, τί θα γίνει; Πρέπει να επιβαρυνθούμε τους 5 παραπάνω μόνο και μόνο επειδή συμπλήρωσαν την προϋπηρεσία που όριζε ένας απαράδεκτος νόμος. Μόνο ΑΣΕΠ και θέσεις αποκλειστικά και μόνο σύμφωνα με τις ανάγκες. Όχι άλλοι υπεράριθμοι, όχι άλλες αποσπάσεις, όχι άλλοι πολύτεκνοι. Να δουλέψουν επιτέλους τα σχολεία με εκπαιδευτικούς και όχι με δημοσίους υπαλλήλους.