Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη Γιαννης | 2 Δεκεμβρίου 2009, 23:28
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
κυρία υπουργέ, το υπάρχον συστημα 60% ασεπ και 40% απο πινακες ειναι δικαιο και λειτουργει ομαλα για τις προσληψεις.Ειμαι κ εγω ενας απο τους χιλιαδες ωρομισθιους που τρεχουμε με δικα μας εξοδα και διδασκουμε στα σχολεια νομιμα.Μαζευουμε προυπηρεσια ελπιζοντας καποια στιγμη να μονιμοποιηθουμε.Εχουμε δωσει αρκετες φορες εξετασεις στον ασεπ,αλλοτε επιτυχοντες και αλλοτε αποτυχοντες.Εχουμε κουραστει απο αυτη τη ψυχοφθορα διαδικασια.Δεν παει αλλο.Δεν θα ανεχτουμε καταργηση του πινακα και της σταδιακης διαδικασιας μονιμοποιησης μας.Θα αντιδρασουμε εντονα αν στερηθουμε αυτα που αποτελουν νομιμα κεκτημενα μας.Δειξτε κατανοηση . Ειμαστε καθηγητες και οχι μαθητες.