Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη Γ.Μ | 3 Δεκεμβρίου 2009, 00:41
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ίσως να είναι το λάθος μέρος για ένα τέτοιο σχόλιο αλλά είναι η πρώτη φορά που νοιώθω την ανάγκη να εκφράσω τις ανησυχίες μου. Mήπως ο ενθουσιασμός και η θέληση για αλλαγές δεν είναι και ο καλύτερος σύμβουλος? Μήπως χρειάζεται και σύνεση? Μήπως μέσα στην μέθη της εξουσίας έχουμε χάσει το μέτρο και την ανθρωπιά μας? Πίσω από το σύνθημα: “Πρώτα ο Μαθητής” που βρίσκεται ο εκπαιδευτικός? Γιατί τέτοιο μένος, αδιαλλαξία και εκδικητικότητα? Γιατί πρέπει όταν αλλάζει χρώμα η κυβέρνηση να αλλάζουν τα πάντα, μήπως για εντυπωσιασμό? Γιατί όλοι οι πολιτικοί ηγέτες αυτού του υπουργείου των τελευταίων ετών, εκτός από έναν, ακλουθούν το δόγμα: “ Απεφασίσαμεν και διατάσσομεν. Απαγορεύομεν...” Eίναι η τύχη μου και τα προσόντα μου αφημένα στα χέρια μισαλλόδοξων ανθρώπων? Πάντα υπάρχει και η μέση οδός ή αλλιώς το μέτρο. Τι άλλο να πω.