Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη Β.Α | 3 Δεκεμβρίου 2009, 01:58
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
ΠΔΣ ΚΑΙ ΟΑΕΔ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Στο ΠΔΣ "πέρναμε" ένα 2ωρο,(το πολύ ένα 4άωρο)την εβδομάδα. Δουλεύαμε από Νοέμβριο μέχρι Μάη. Κρινόμασταν καθημερινά αφού αν δεν αποδίδεις ΠΑΥΕΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ, κάτι που ήταν καθοριστικό για την πρόσληψή σου την επόμενη χρονιά. Παίρναμε από 0,5 έως το πολύ 2,5 μόρια ΟΙ ΟΑΕΔΙΤΕΣ: Είτε δούλευαν είτε όχι το τμήμα δεν έπαυε Έχουν όλοι πολύ μεγάλες προυπηρεσίες(40μηνα και 50μηνα) Υ.Γ. : ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΩ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΧΟΛΕΣ ΟΑΕΔ. ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΡΙΟΔΟΤΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΣΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ Κ.ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΒΓΑΛΤΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΩΡΑ(Ανακαλέστε τους όπως κάνατε και με τους 13 γυμναστές) ΑΠΟΡΙΑ: Γιατί αναγνωρίστηκε η προυπηρεσία των πρώην ΤΕΕ νυν ΕΠΑΣ του υπουργείου εργασίας; Σχολές ΤΕΕ (ΝΥΝ ΕΠΑΣ) έχει και το υπουργείο ΥΓΕΙΑΣ. Πρόκειται για τις γνωστές σχολών βοηθών νοσηλευτών. Πρόκειται ακριβώς για την ίδια περίπτωση. Γιατί η ρύθμηση αφορούσε τους μεν και όχι και τους δε;