Αρχική Υπηρεσιακές Μεταβολές του Εκπαιδευτικού Προσωπικού - Κρίση και την Επιλογή των Στελεχών της Εκπαίδευσης1. Σύστημα Πρόσληψης ΕκπαιδευτικώνΣχόλιο του χρήστη Promang PE 02 | 3 Δεκεμβρίου 2009, 09:20
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Συνάδελφοι, ειλικρινά, ας υπάρχεικαι λίγη Αιδώς. Το Κράτος δεν οφείλει να διορίζει κανέναν. Εμείς, όταν πάρουμε ένα πτυχίο,δε σημαίνει ότι πρέπει απαραιτήτως να μπούμε σε τάξη. Τι σημαίνει "πήρα πτυχίο και είμαι αδιόριστος εκπαιδευτικός"; Αυτή η νοοτροπία υπάρχει μόνο στην Ελλάδα. Παρακαλείτε οι περισσότεροι για τους πίνακες. Ποιους πίνακες; Για να υπάρξει αξιοκρατία,μία είναι η λύση: όλοι οι διορισμοί από ΑΣΕΠ. Και προτείνω να διορίζονται ΜΟΝΟΝ οι διοριστέοι, οι επιτυχόντες να παραγράφονται. ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΙΝΑΚΑΣ από εδώ και πέρα. Δεν μας υποχρεώνει,κύριοι αναπληρωτές, το κράτος να πάμε στα νησιά με τα παιδιά μας, ούτε αυτό αποτελεί κριτήριο μονιμοποίησης, επειδή έτσι μας συμφέρει. Προτείνω ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ όλων των πινάκων,εδώ και τώρα. Μηδενισμό των πινάκων. Εσείς που καταφέρεσθε εναντίον του ΑΣΕΠ, τι έχετε να αντιπροτείνετε; Και με ποια ακριβώς κριτήρια προσλαμβάνονται οι αναπληρωτές; Κυρία Υπουργέ,δεν 'εχω ψηφίσει ποτέ το κόμμα σας,ωστόσο σας συγχαίρω για την τόλμη των διακηρύξεων σας.