Αρχική Ρυθμίσεις για την ανώτατη εκπαίδευσηΆρθρο 47: Θέματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη Βάσια | 24 Ιουνίου 2015, 17:00
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Οι εκπαιδευτικοί ΠΕ 60.50 και 70.50 ανήκουν στον κλάδο της γενικής αγωγής κι εκεί πρέπει να προσμετράται η προϋπηρεσία τους!! Η επέκταση .50 υπάρχει μόνο και μόνο για να δηλώσει την επιπλέον εξειδίκευσή τους!! Φτάνει πια ο πόλεμος σ' εκείνους που δεν επαναπαύονται και συνεχίζουν να κοπιάζουν!! Ελπίζω η Ελλάδα ν' αρχίσει επιτέλους ν' αναγνωρίζει τις προσπάθειες και τα πτυχία και να μη "θάβει" αυτούς που προσπαθούν να γίνουν καλύτερο στον τομέα τους- την ενιαία εκπαίδευση!!! Απόσυρση της παραγράφου 4 του άρθρου 47! Αιτούμαι την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας στους πίνακες αναπληρωτών γενικής αγωγής ΚΑΙ αναδρομικά!!!