Αρχική Ρυθμίσεις για την ανώτατη εκπαίδευσηΆρθρο 47: Θέματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη ΄Νίκη Τ. | 25 Ιουνίου 2015, 11:21
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Η ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΔΥΟ ΠΙΝΑΚΕΣ!! Οι ΠΕ 60.50 και ΠΕ 70.50 έχουμε βασικό πτυχίο γενικής αγωγής. Η πρϋπηρεσία μας επιβάλλεται να μετράει στον πίνακα γενικής αγωγής ανεξάρτητα από το είδος της δομής του δημόσιου σχολείου, στο οποίο προσφέρθηκε. Δεν γίνεται να μην εντασσόμαστε ούτε στους εκπαιδευτικούς γενικής ούτε στους εκπαιδευτικούς ειδικής. Με το πολυνομοσχέδιο, ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΤΕ όποιον δουλέψει στην Ειδική Αγωγή από τον Σεπτέμβρη να μείνει ΑΝΕΡΓΟΣ! Αυτό είναι το κράτος δικαίου; Αυτή είναι η ΙΣΌΤΗΤΑ και το ήθος της ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ; Πιστεύουμε στη δικαιοσύνη, την ισονομία και την της αριστεράς, Φτάσαμε όμως να παλεύουμε για τα πλεον τα αυτονόητα! Για το αυτονόητο της προσμέτρησης της προυπηρεσιας μας που αποκλτησαμε τόσα χρόνια υπηρετώντας σε κάθε δομλη της. Περιμένουμε απο μία Αριστερή κυβέρνηση να μην επηρεαστεί απο συντεχνίες και να πράξει το δίκαιο!!!