Αρχική Ρυθμίσεις για την ανώτατη εκπαίδευσηΆρθρο 47: Θέματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη Γεώργιος Φ.Γ. | 25 Ιουνίου 2015, 15:30
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Η πρόταση της ΟΜΛΕ είναι η πιο δίκαιη, που δίνει ουσιαστική λύση στο πρόβλημα των διορισμών, αναγνωρίζοντας και επιτυχία στον ΑΣΕΠ και προϋπηρεσία: -1 μόριο για κάθε μήνα προϋπηρεσίας. -1 μόριο για κάθε βαθμό ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΣΗ σε οποιοδήποτε διαγωνισμό του ΑΣΕΠ (επιλέγεται ο διαγωνισμός εκείνος που ο εκπ/κός έχει πετύχει την καλύτερη βαθμολογία) -1 μόριο για κάθε χρόνο από τη λήψη πτυχίου. -Κλιμακωτή μοριοδότηση του αριθμού παιδιών (πχ. 1 παιδί 3 μόρια, 2 παιδιά 6 μόρια κ.λπ.).