Αρχική Ρυθμίσεις για την ανώτατη εκπαίδευσηΆρθρο 47: Θέματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη ΓΕΩΡΓΙΑ | 25 Ιουνίου 2015, 19:51
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ο νόμος 3848/2010 ποτέ δεν κατηργησε τα δυσπρόσιτα. Απλά σταμάτησε την ανατροφοδότηση των πινάκων. Τα δυσπρόσιτα υπήρχαν πάντα και ίσχυαν κανονικά. Οπότε οποιοδήποτε επιχείρημα κάποιων ότι δεν γνώριζαν δεν ευσταθεί. Απλά βολεύτηκαν στη θέση που είχαν. Αν θέλετε να εφαρμόσετε το δίκαιο διπλασιάστε τα μόρια των δυσπρόσιτων σχολείων και για τα έτη 2010 έως 2014. Αυτό είναι το σωστό και το αυτονόητο. Με το νόμο που προτείνετε κάνετε επιλεκτικό άνοιγμα των πινάκων. Η τα ανοίγετε όλα ή τίποτα. Αυτό είναι δικαιοσύνη και ισονομία από τη στιγμή που οι εκπαιδευτικοί εργάστηκαν στα ίδια σχολεία!!! Η ΔΟΕ έχει πάρει απόφαση καθώς και το σύνολο των συλλόγων υπέρ της διπλής προσμέτρησης .Εσείς ποιον ακούτε ;