Αρχική Ρυθμίσεις για την ανώτατη εκπαίδευσηΆρθρο 47: Θέματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη Αυγενάκη Παρασκευή | 26 Ιουνίου 2015, 12:30
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Γεια σας, είμαι εκπαιδευτικός σε 4 κλάδους στους ΠΕ 02, ΠΕ 2.50, ΠΕ 70 και ΠΕ 70.50. Μετά το πτυχίο μου της Φιλολογίας έμεινα άνεργη για 10 περίπου χρόνια και για καλή μου τύχη έδωσα Πανελλήνιες το 2008 για να σπουδάσω δασκάλα. Δυστυχώς όμως η οικονομική κρίση οδήγηση και αυτόν το κλάδο στην ανεργία. Οι γονείς μου όμως με βοήθησαν οικονομικά και απέκτησα όλα αυτά τα χρόνια με πολύ κόπο, μόχθο αλλά και πολύ διάβασμα το σεμινάριο και το μεταπτυχιακό μου. Είμαι πολύ περήφανη και ευτυχισμένη, γιατί ξέρετε πολύ καλά πόσο δύσκολο να αποκτήσεις κάποιο τέτοιο τίτλο. Είμαι 40 ετών με ένα παιδί και μπόρεσα να δουλέψω μετά από 13 χρόνια ανεργίας στην Παράλληλη Στήριξη ως ΠΕ 70.50. Μην μου στερήσετε τώρα την δουλειά μου, γιατί δεν θα μπορέσω να ζήσω το παιδί μου, αφού ξέρετε πολύ καλά ότι οι ΠΕ 71 προηγούνται και σε 2 χρόνια θα βρεθώ πάλι στο δρόμο. Εσείς φέρατε πίσω από την διαθεσιμότητα τους εκπαιδευτικούς που απέλυσε η προηγούμενη κυβέρνηση, μην κάνετε το ίδιο και με μας. Δεν θέλω να μεγαλώνω το παιδί μου βλέποντας την μητέρα του με 2 πτυχία και με ψυχολογική κατάπτωση. Ευχαριστώ πολύ