Αρχική Ρυθμίσεις για την ανώτατη εκπαίδευσηΆρθρο 47: Θέματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη Νταγκουνάκη Δέσποινα | 27 Ιουνίου 2015, 11:53
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Θεωρώ τις προτάσεις του νομοσχεδίου απολύτως σωστές . Η διπλή προσμέτρηση της προϋπηρεσίας των δυσπρόσιτων την περίοδο 2010-2014 θα ήταν άδικη εφόσον οι πίνακες ήταν κλειδωμένοι και πολλοί εκπαιδευτικοί γι αυτό το λόγο δεν τα επέλεξαν. Όσον αφορά την προσμέτρηση προϋπηρεσίας των κλάδων 60.50 και 70.50 το μόνο νόμιμο είναι να προσμετράται στον πίνακα όπου προσφέρθηκε , δηλαδή στον πίνακα της ειδικής αγωγής.Αφού επέλεξαν να κάνουν τα σεμινάρια και να δουλέψουν στην ειδική αγωγή, εκεί πρέπει να προσμετράται. Οτιδήποτε άλλο είναι παράλογο και θα θίξει την ειδική αγωγή, εφόσον αν οι 60.50 και 70.50 απορροφηθούν στην γενικά αγωγή ποιος θα καλύψει τα κενά της ειδικής όταν ειδικά οι Πε 61 είναι πολύ λίγοι;Ευελπιστώ όλα αυτά να ληφθούν υπόψιν, και να μην αποσυρθούν αυτές οι δύο ρυθμίσεις. Ευχαριστώ