Αρχική Ρυθμίσεις για την ανώτατη εκπαίδευσηΆρθρο 47: Θέματα αναπληρωτών εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη ΣΤΕΛΙΟΣ | 27 Ιουνίου 2015, 17:41
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Συμφωνω με την ΔΟΕ και την ΟΛΜΕ οι οποιες ζητουν την διπλη προσμετρηση της προυπηρεσιας που προσφερθηκε στα δυσπροσιτα σχολεια τα ετη 2010-2014 ! Διαφωνω με την αδικη ρυθμιση που παει να περασει το υπουργειο βαζοντας στο περιθωριο και απογοητευοντας οσους εκπαιδευτικους εργαστηκαν σε αυτα τα μερη κατω απο αντιξοες συνθηκες. Αναρωτιεμαι πως γινεται να κατατιθεται ενα πολυνομοσχεδιο χωρις να εχει γινει συζητηση προηγουμενως με τα σωματια του κλαδου (ΔΟΕ,ΟΛΜΕ) τα οποια εκφραζουν την γνωμη της πλειοψηφιας ? Γιατι αραγε να συμβαινει κατι τετοιο ? Τι κρυβεται απο πισω ? Θελω να πιστευω πως το υπουργειο προεβει σε αυτη την ενεργεια λογω αγνοιας και πως θα μελετησει καλυτερα το θεμα και θα αλλαξει τη παραγραφο 2 του αρθρου 47 ! Ζηταμε το δικαιο και νομιμο ! Ζηταμε να παρουμε αυτο που δουλεψαμε ! Ζηταμε διπλη μοριοδοτηση για τα δυσπροσιτα !