Αρχική Τροπολογία σε σ/ν ρυθμίσεις για την Ελληνόγλωσση ΕκπαίδευσηΆρθρο 01 – Θέματα Ειδικής Αγωγής και ΕκπαίδευσηςΣχόλιο του χρήστη Αντώνης Δ. | 16 Αυγούστου 2016, 21:15
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Να αφήσει κατά μέρος το Υπουργείο τα πειράματα για μια ακόμα χρονιά σε βάρος της πολύπαθης Ειδικής αγωγής, για την εξυπηρέτηση διάφορων μικροσυμφερόντων (τακτοποίηση υπεράριθμων μόνιμων εκπαιδευτικών, αλλά και ομάδας εκπαιδευτικών ΠΕ 70.50 και 60.50 που θέλουν να το παίζουν σε διπλό ταμπλό) κι ας αφήσει πλέον τους εκπαιδευτικούς ΠΕ71 και ΠΕ61 να προσφέρουν αυτά που επί 4 χρόνια σπούδασαν στην Ειδική Αγωγή. Αυτό επιτάσσει άλλωστε και η κοινή λογική, σε μια εποχή όπου η εξειδίκευση διεθνώς, είναι ο κανόνας.