Άμεση απόσυρση της τροπολογίας, η οποία καταργεί τα πτυχία δυο σχολών και ουσιαστικά και κλείνει τα τμήματα. Δε γίνεται 4 χρόνια σπουδών να εξισώνονται με μεταπτυχιακά και σεμινάρια. Αυτή ενέργεια έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την απόλυτη λογική και με ότι ισχύει σε όλο το δημόσιο ότι ο βασικός τίτλος σπουδών είναι το μοναδικό μέσο επιλογής διορισμού.
Άμεση απόσυρση της τροπολογίας, η οποία καταργεί τα πτυχία δυο σχολών και ουσιαστικά και κλείνει τα τμήματα. Δε γίνεται 4 χρόνια σπουδών να εξισώνονται με μεταπτυχιακά και σεμινάρια. Αυτή ενέργεια έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την απόλυτη λογική και με ότι ισχύει σε όλο το δημόσιο ότι ο βασικός τίτλος σπουδών είναι το μοναδικό μέσο επιλογής διορισμού.