ΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ!!
Η τροπολογία αναγνωρίζει την ισότιμη προσφορά όλων των εκπαιδευτικών που υπηρετούν ως αναπληρωτές στην ΕΑΕ και αποκαθιστά μια εμφανή και κραυγαλέα αδικία των προηγούμενων 3 ετών.
Είναι απαραίτητη η διασφάλιση των εργασιακών διακιωμάτων των αναπληρωτών εκπαιδευτικών-που χρόνια τώρα δεν μονιμοποιούνται- καθώς και η δικαιότερη μοριοδότηση των μεταπτυχιακών και διδακτορικών καθώς και η επανεξέταση της μοριοδότησης κοινωνικών κριτηρίων. Οι παιδαγωγοί με τον κωδικό .50 είναι παιδαγωγοί και έχουν δικαίωμα να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους και στην ειδική αγωγή.
ΣΤΗΡΙΖΩ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ!! Η τροπολογία αναγνωρίζει την ισότιμη προσφορά όλων των εκπαιδευτικών που υπηρετούν ως αναπληρωτές στην ΕΑΕ και αποκαθιστά μια εμφανή και κραυγαλέα αδικία των προηγούμενων 3 ετών. Είναι απαραίτητη η διασφάλιση των εργασιακών διακιωμάτων των αναπληρωτών εκπαιδευτικών-που χρόνια τώρα δεν μονιμοποιούνται- καθώς και η δικαιότερη μοριοδότηση των μεταπτυχιακών και διδακτορικών καθώς και η επανεξέταση της μοριοδότησης κοινωνικών κριτηρίων. Οι παιδαγωγοί με τον κωδικό .50 είναι παιδαγωγοί και έχουν δικαίωμα να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους και στην ειδική αγωγή.