ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑΣ
ΔΕ ΖΗΤΑΜΕ ΠΡΟΤΑΞΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ
ΖΗΤΑΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ
ΚΑΘΑΡΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (ΠΕ61-ΠΕ71), δηλαδή πίνακες με βάση τον κλάδο/πτυχίο και την προϋπηρεσία. Να ισχύσει στην ΕΑΕ το ίδιο θεσμικό πλαίσιο που ισχύει και για όλους τους άλλους κλάδους εκπαιδευτικών.
ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑΣ ΔΕ ΖΗΤΑΜΕ ΠΡΟΤΑΞΗ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΖΗΤΑΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΚΑΘΑΡΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ (ΠΕ61-ΠΕ71), δηλαδή πίνακες με βάση τον κλάδο/πτυχίο και την προϋπηρεσία. Να ισχύσει στην ΕΑΕ το ίδιο θεσμικό πλαίσιο που ισχύει και για όλους τους άλλους κλάδους εκπαιδευτικών.