Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με την απόφαση.
Αντιλαμβάνομαι ότι οι παιδαγωγοί Βόλου και ΠΑΜΑΚ σκεπτόμενοι τα μεταπτυχιακά που πάρθηκαν από εκπαιδευτικούς χωρίς κόπο δυσανασχετούν. Ωστόσο, είμαστε κ όλοι εμείς που σπουδάσαμε εγχώρια αξιόλογα μεταπτυχιακά, κάναμε διπλωματικές με σοβαρότητα και υπευθυνότητα. Για όλους εμάς λοιπόν που αγαπάμε να δουλεύουμε με παιδιά και που σπουδάσαμε με σοβαρότητα 6 χρόνια τουλάχιστον.. η υπουργική απόφαση είναι πιο δίκαιη σε σχέση με την επικρατούσα κατάσταση.
Προτείνω στο μέλλον να κλείσουν τα τμήματα Βόλου και ΠΑΜΑΚ και μόνο μέσα από παιδαγωγικές σχολές να επιλέγεται η κατεύθυνση "ειδική αγωγή". Το μεταπτυχιακό να μοριοδοτείται επιπλέον για όσους θέλουν να μπουν και στην διαδικασία της έρευνας και της ανακάλυψης.
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με την απόφαση. Αντιλαμβάνομαι ότι οι παιδαγωγοί Βόλου και ΠΑΜΑΚ σκεπτόμενοι τα μεταπτυχιακά που πάρθηκαν από εκπαιδευτικούς χωρίς κόπο δυσανασχετούν. Ωστόσο, είμαστε κ όλοι εμείς που σπουδάσαμε εγχώρια αξιόλογα μεταπτυχιακά, κάναμε διπλωματικές με σοβαρότητα και υπευθυνότητα. Για όλους εμάς λοιπόν που αγαπάμε να δουλεύουμε με παιδιά και που σπουδάσαμε με σοβαρότητα 6 χρόνια τουλάχιστον.. η υπουργική απόφαση είναι πιο δίκαιη σε σχέση με την επικρατούσα κατάσταση. Προτείνω στο μέλλον να κλείσουν τα τμήματα Βόλου και ΠΑΜΑΚ και μόνο μέσα από παιδαγωγικές σχολές να επιλέγεται η κατεύθυνση "ειδική αγωγή". Το μεταπτυχιακό να μοριοδοτείται επιπλέον για όσους θέλουν να μπουν και στην διαδικασία της έρευνας και της ανακάλυψης.