Με αυτή την τροπολογία το μόνο που θα επιτευχθεί είναι η υποβάθμιση του πτυχίου των απόφοιτων ειδικής αγωγής και η καταπάτηση των εργασιακών τους δικαιωμάτων.Είναι απαράδεκτο εξαιτίας οικονομικών συμφερόντων να υποβιβάζεται η παιδεία των παιδιών με αναπηρία και να αναλαμβάνεται η επιμόρφωσή τους από εκπαιδευτικούς με ελλιπής κατάρτιση.
Με αυτή την τροπολογία το μόνο που θα επιτευχθεί είναι η υποβάθμιση του πτυχίου των απόφοιτων ειδικής αγωγής και η καταπάτηση των εργασιακών τους δικαιωμάτων.Είναι απαράδεκτο εξαιτίας οικονομικών συμφερόντων να υποβιβάζεται η παιδεία των παιδιών με αναπηρία και να αναλαμβάνεται η επιμόρφωσή τους από εκπαιδευτικούς με ελλιπής κατάρτιση.