ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ Πρώτα απ’όλα πρέπει να αποσυρθεί η ντροπιαστική τροπολογία του Αυγούστου (άρθρο 48 του Ν.4415/2016) που δίνει δικαίωμα άμεσου διορισμού, απόσπασης ή συμπλήρωσης ωραρίου -σε δομές της Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης- συναδέλφων εκπαιδευτικών χωρίς καν σπουδές στην ΕΑΕ απλά και μόνο επειδή είναι υπεράριθμοι!!! Γυρίζει την Ειδική Αγωγή 100 χρόνια πίσω πλήττοντας καίρια τα μορφωτικά δικαιώματα των μαθητών.
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ Πρώτα απ’όλα πρέπει να αποσυρθεί η ντροπιαστική τροπολογία του Αυγούστου (άρθρο 48 του Ν.4415/2016) που δίνει δικαίωμα άμεσου διορισμού, απόσπασης ή συμπλήρωσης ωραρίου -σε δομές της Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης- συναδέλφων εκπαιδευτικών χωρίς καν σπουδές στην ΕΑΕ απλά και μόνο επειδή είναι υπεράριθμοι!!! Γυρίζει την Ειδική Αγωγή 100 χρόνια πίσω πλήττοντας καίρια τα μορφωτικά δικαιώματα των μαθητών.