ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑΣ
Εδω και 3 χρόνια , λόγω υπουργικής απόφασης Λοβερδου , ολοι οι εκπαιδευτικοί ειδικης αγωγης βίωσαν μια μεγάλη αδικία . Ελπίζω η νέα υπουργική απόφαση να ειναι δίκαιη και να μοριοδοτεί με σωστό τροπο , αξιοκρατικά όλους τους εκπαιδευτικούς . Δεν ειναι λογικό οι μεταπτυχιακοί να θεωρούνται κατώτεροι απο αποφοίτους 1 σχολής , εμείς εχουμε τελείωσε 2 σχολές , μια παιδαγωγική και μια στην ειδική αγωγη . Όπως ο καρδιολόγος πρώτα σπουδάζει γιατρός και μετα παίρνει ειδίκευση στην καρδιολογία ετσι και ο ειδικός παιδαγωγός , πρώτα σπουδάζει παιδαγωγικά και μετα ειδικεύεται .
ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑΣ Εδω και 3 χρόνια , λόγω υπουργικής απόφασης Λοβερδου , ολοι οι εκπαιδευτικοί ειδικης αγωγης βίωσαν μια μεγάλη αδικία . Ελπίζω η νέα υπουργική απόφαση να ειναι δίκαιη και να μοριοδοτεί με σωστό τροπο , αξιοκρατικά όλους τους εκπαιδευτικούς . Δεν ειναι λογικό οι μεταπτυχιακοί να θεωρούνται κατώτεροι απο αποφοίτους 1 σχολής , εμείς εχουμε τελείωσε 2 σχολές , μια παιδαγωγική και μια στην ειδική αγωγη . Όπως ο καρδιολόγος πρώτα σπουδάζει γιατρός και μετα παίρνει ειδίκευση στην καρδιολογία ετσι και ο ειδικός παιδαγωγός , πρώτα σπουδάζει παιδαγωγικά και μετα ειδικεύεται .