Υποστηρίζω ολες τις θέσεις του ΣΑΤΕΑ.
Η προτεινόμενη Υ.Α. απαξιώνει πλήρως το βασικό πτυχίο εκπαιδευτικών και τα επαγγελματικά δικαιώματα που απορρέουν από αυτό. Όχι μόνο των εκπαιδευτικών ΠΕ61-ΠΕ71, όλων των εκπαιδευτικών.
Ακόμη, ενισχύει τη γνωστή “βιομηχανία προσόντων” στην “εκπαίδευση των εκπαιδευτικών” στην ΕΑΕ.
Ζητάμε:
α) Την απόσυρση του άρθρου 48, Ν.4415/2016.
β) Την απόσυρση της τροπολογίας που ψηφίστηκε στις 29/3/2017
γ) Τη μη έκδοση της προτεινόμενης Υπουργικής Απόφασης
δ) Μαζικούς Διορισμούς και κάλυψη όλων των κενών στην εκπαίδευση!
Υποστηρίζω ολες τις θέσεις του ΣΑΤΕΑ. Η προτεινόμενη Υ.Α. απαξιώνει πλήρως το βασικό πτυχίο εκπαιδευτικών και τα επαγγελματικά δικαιώματα που απορρέουν από αυτό. Όχι μόνο των εκπαιδευτικών ΠΕ61-ΠΕ71, όλων των εκπαιδευτικών. Ακόμη, ενισχύει τη γνωστή “βιομηχανία προσόντων” στην “εκπαίδευση των εκπαιδευτικών” στην ΕΑΕ. Ζητάμε: α) Την απόσυρση του άρθρου 48, Ν.4415/2016. β) Την απόσυρση της τροπολογίας που ψηφίστηκε στις 29/3/2017 γ) Τη μη έκδοση της προτεινόμενης Υπουργικής Απόφασης δ) Μαζικούς Διορισμούς και κάλυψη όλων των κενών στην εκπαίδευση!