Αν είχα παιδί με ειδικές ανάγκες ,θα προτιμούσα δάσκαλο Ειδικής Αγωγής και όχι ένα δάσκαλο με μεταπτυχιακό.Επίσης θα ήθελα δάσκαλο Ειδικής Αγωγής μόνιμα διορισμένο και όχι να αλλάζει κάθε χρόνο.Να σταματήσει η απαξίωση των δύο πανεπιστημιακών σχολών που εκπαιδεύουν 4 χρόνια σπουδαστές Ειδικής Αγωγής.Επιτέλους το Υπουργείο Παιδείας να διορίσει τους δασκάλους Ειδικής Αγωγής με κανονικούς διορισμούς.
Αν είχα παιδί με ειδικές ανάγκες ,θα προτιμούσα δάσκαλο Ειδικής Αγωγής και όχι ένα δάσκαλο με μεταπτυχιακό.Επίσης θα ήθελα δάσκαλο Ειδικής Αγωγής μόνιμα διορισμένο και όχι να αλλάζει κάθε χρόνο.Να σταματήσει η απαξίωση των δύο πανεπιστημιακών σχολών που εκπαιδεύουν 4 χρόνια σπουδαστές Ειδικής Αγωγής.Επιτέλους το Υπουργείο Παιδείας να διορίσει τους δασκάλους Ειδικής Αγωγής με κανονικούς διορισμούς.