ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ
Η τροπολογία αυτή καθώς και η Υ.Α. έρχονται να αποτελειώσουν την ειδική αγωγή και συναδέλφους που δουλεύουν μαζί μας κοντά 15 χρόνια με το καθεστώς της αναπλήρωσης.Με τον τρόπο αυτό, απαξιώνεται τόσο η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών στα παιδιά όσο και τα εργασιακά δικαιώματα εργαζομένων που βάλλονται κάθε χρονιά από παντού. Στον κλάδο αυτό, η ένταξη στους πίνακες Αναπληρωτών θα πρέπει να γίνεται με βάση το βασικό τίτλο σπουδών όπως συμβαίνει και στους υπόλοιπους κλάδους των εκπαιδευτικών.
ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ Η τροπολογία αυτή καθώς και η Υ.Α. έρχονται να αποτελειώσουν την ειδική αγωγή και συναδέλφους που δουλεύουν μαζί μας κοντά 15 χρόνια με το καθεστώς της αναπλήρωσης.Με τον τρόπο αυτό, απαξιώνεται τόσο η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών στα παιδιά όσο και τα εργασιακά δικαιώματα εργαζομένων που βάλλονται κάθε χρονιά από παντού. Στον κλάδο αυτό, η ένταξη στους πίνακες Αναπληρωτών θα πρέπει να γίνεται με βάση το βασικό τίτλο σπουδών όπως συμβαίνει και στους υπόλοιπους κλάδους των εκπαιδευτικών.