Αρχική Αναδιοργάνωση των δομών υποστήριξης της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και άλλες διατάξειςΆρθρο 14 – Υπεύθυνοι Πληροφορικής και Νέων ΤεχνολογιώνΣχόλιο του χρήστη Ρέκλος Γεώργιος | 21 Μαρτίου 2018, 12:02
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
θέλω να καταθέσω την εμπειρία μου και τη συνεργασία που είχα και έχω ως Διευθυντής Δημοτικού Σχολείου της Α/θμιας. Να τονίσω βασικά την εξοικονόμιση πόρων για τις Σχολικές Επιτροπές, όταν για ένα Format ήμασταν αναγκασμένοι να πληρώνουμε έως και 50,00 ευρώ τον Υπολογιστή,έξω σε ιδιώτη. Την τεχνική υποστήριξη που έχουμε σε ό,τι αφορά τους υπολογιστές που διαθέτουμε στα σχολεία, πολλές φορές με μηδενικό κόστος ή το ελλάχιστο κόστος των ανταλλακτικών, που κυκλοφορούν στην αγορά. Την άμεση επέβαση των συναδέλφων του ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ., ακόμα και με επισκέψεις στο σχολείο που υπηρετούσα, αλλά και στο σχολείο υπηρετώ ως Διευθυντής, για να να μου οργανώσουν τα εργαστήρια της πληροφορικής, αλλά και τα Δίκτυα που αντιμετώπιζαν προβλήματα. Όλα τα παραπάνω που αναφέρω, θα χρειάζονταν πολλά χρήματα τα οποία τα έχουμε εξοικονομήσει ως Σχολική Επιτριπή, που ΔΕΝ μπορούσε να τα καλύψει. Οι Σχολικές Επιτροπές και οι Δήμοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ τη σημερινή εποχή να βοηθήσουν όπως θα ήθελαν τα σχολεία τους, όπως παλαιότερα. Αδυνατούν!!! Θεωρώ λοιπόν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ την κατάργηση αυτού του θεσμού, που τόσα χρόνια μας βοηθάει, αλλά να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ και να συνεχίσουν οι συνάδελφοι το έργο τους, που τόσα χρόνια με πολύ φιλότιμο το κάνουν χωρίς διακρίσεις.