Αρχική Χρόνος Υποβολής ΜηχανογραφικώνΤα επιχειρήματα υπέρ της αλλαγής του χρόνου υποβολήςΣχόλιο του χρήστη Κωνσταντινίδης Φίλιππος 2ο Λύκειο Περαίας | 3 Δεκεμβρίου 2010, 01:49
Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Μηχανογραφικό τον Ιούνιο λέω κι εγώ. Πολλοί μαθητές είναι αναποφάσιστοι για το ποιά σχολή θέλουν τελικά και έχουν κάποιες επιλογές μεταξύ των οποίων, ανάλογα με το αποτέλεσμα των πανελλαδικών, θα πρέπει να διαλέξουν σειρά προτεραιότητας. Αν το μηχανογραφικό γίνεται νωρίτερα θα πρέπει να διαλέξουν νωρίτερα την σχολή με αποτέλεσμα να υπάρχει η πιθανότητα να μετανιώσουν για την επιλογή τους λόγω αποτελεσμάτων. π.χ. μπορεί να γράψουν περισσότερο απο όσο υπολόγιζαν και να μετανιώσουν για την σχολή που έθεσαν σαν πρώτη επιλογή αντί για μια με υψηλότερη βάση (που θεωρούσαν πως δεν φτάνουν). και το ίδιο ισχύει και για αυτούς που μπορεί να γράψουν χειρότερα απο αυτό που ααναμένουν. Μεγάλη σύγχυση και πολύ άγχος για το τίποτα. Μας φτάνει αυτό που βιώνουμε μέσα στης τάξης (εντός και εκτός σχολείου...), δεν χρειάζεται να έχουμε και άλλο νταλκά πάνω στο κεφάλι μας. Στο κάτω κάτω δεν εξυπηρετεί κάτι το μηχανογραφικό τον μάρτιο. Μόνο τους διορθωτές που θα χάσουν μερικές μέρες απο την παραλία (και τους μισθούς έξτρα που πρέπει το κράτος να πληρώσει...) Νομίζω ήρθε η ώρα να λογαριάσει το κράτος και αυτούς που τραβάνε μεγαλήτερο ζόρι κηνυγόντας της πανελλαδικές από το να αποφασίσουν σε ποια παραλία θα λιάσουν το κορμί τους. Στο κάτω κάτω τόσα εκσυγχρονιστηκά μέτρα "υπέρ των σπυδαστών/μαθητών" προσπαθείτε να θέσετε... υποτείθεται?