Φαίνεται όντως σωστό να δηλώνονται οι σχολές νωρίς αλλά το πραγματικό βάρος πρέπει να δωθεί στην ανάδειξη των ικανοτήτων των παιδιών και στο ότι το μηχαναγραφικό και η συμπληρωσή του παράγει άγχος. Είναι σημαντική απόφαση και θα πρότεινα διαβούλευση πρώτα με τους καθηγητές και τα παιδιά.
Φαίνεται όντως σωστό να δηλώνονται οι σχολές νωρίς αλλά το πραγματικό βάρος πρέπει να δωθεί στην ανάδειξη των ικανοτήτων των παιδιών και στο ότι το μηχαναγραφικό και η συμπληρωσή του παράγει άγχος. Είναι σημαντική απόφαση και θα πρότεινα διαβούλευση πρώτα με τους καθηγητές και τα παιδιά.