Σωστή η επιλογή του μήνα Μαρτίου.
Θα ήταν καλό να μειωθέι και ο αριθμός σχολών προτίμησης(το πολύ 30)
Βάσει των παραπάνω, τα ονομαστικά αποτελέσματα(επιτυχόντες) θα πρέπει να προκύπτουν λίγες μέρες μετά την ολοκλήρωση αποστολής βαθμολογιών(έως μέσα Ιουλίου) ώστε να μην παρατείνεται η αγωνία των υποψηφίων.
Σωστή η επιλογή του μήνα Μαρτίου. Θα ήταν καλό να μειωθέι και ο αριθμός σχολών προτίμησης(το πολύ 30) Βάσει των παραπάνω, τα ονομαστικά αποτελέσματα(επιτυχόντες) θα πρέπει να προκύπτουν λίγες μέρες μετά την ολοκλήρωση αποστολής βαθμολογιών(έως μέσα Ιουλίου) ώστε να μην παρατείνεται η αγωνία των υποψηφίων.