Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Ιωάννης Καράς | 30 Δεκεμβρίου 2009, 11:57
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
ΔΕΝ έχει σημασία από που είσαι ΔΕΝ έχει σημασία τη γλώσσα μιλάς ΠΡΕΠΕΙ να έχεις το δικαίωμα να συμμετέχεις ενεργά στην κοινότητα την οποία ανήκεις ! να συνδιαμορφώνεις τις συνθήκες που επηρεάζουν το μέλλον σου ,,, αν δεν έχεις τα ίδια δικαιώματα με τους ανθρώπους γύρω σου είσαι αποκλεισμένος απομονωμένος και τελικά εκτός αυτής της κοινότητας. Όταν εγώ πήγα στην Αγγλία για να δουλέψω με το που απέκτησα μόνιμη διεύθυνση σε σπίτι που νοίκιαζα μου ήρθε η εκλογική κάρτα μιας και σε λίγο καιρό θα είχαν δημοτικές εκλογές ... δεν ήξερα τη γλώσσα καλά δεν ήξερα τις συνθήκες ... και δεν πήγα να ψηφίσω αλλά μετά από μερικά χρόνια και ψήφισα και συμμετείχα ! επίσης θέλω να ταχθώ κατά του οποιουδήποτε δημοψηφίσματος για το θέμα αυτό ... όταν κάτι αφορά ανθρώπινα δικαιώματα η δικτατορία της δημοκρατίας του όχλου πρέπει να σιωπά.