Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη nikos s. | 30 Δεκεμβρίου 2009, 12:05
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Αναρωτιέμαι αν οι συμπολίτες μας που γράφουν αρνητικά σχόλια για την ελληνική ιθαγένεια στα παιδιά (έλεος! Μιλάμε για παιδιά που έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα, μιλάνε ελληνικά, αισθάνονται έλληνες και πάνε στο ίδιο σχολείο με τα δικά μου!) των μεταναστών, έχουν προσπαθήσει να μπουν στη θέση τους, έχουν σκεφτεί ποτέ τα εκατομμύρια ελλήνων μεταναστών στο εξωτερικό (με πλήρη δικαιώματα όπου κατοικούν) ή τέλος, αν έχουν έστω προσπαθήσει να σκεφτούν τα ωφέλη για το ελληνικό κράτος. Τέλος πάντων, υποτίθεται ότι ο χώρος δεν είναι για να ανταλλάσουμε απόψεις, απλά για να κάνουμε πολιτισμένα σχόλια για τυχόν βελτιώσεις στο νόμο. Από εμένα ουδέν σχόλιο, εύχομαι ο νόμος να ισχύσει ως έχει, ένα πρώτο βήμα είναι στην πορεία για να αλλάξουμε λίγο την εικόνα της χώρας μας.