Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη ΑΑΠ | 30 Δεκεμβρίου 2009, 13:26
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Από τη στιγμή που εδώ και 20 χρόνια δεν υπάρχει σοβαρή μεταναστευτική πολιτική και η ελληνική πολιτεία δεν είναι σε θέση να εφαρμόσει το άρθρο 5.2 του Συντάγματος περί προστασίας των ατομικών δικαιωμάτων όλων όσων βρίσκονται στην Ελληνική επικράτεια, τι παραπάνω θα προσφέρει η αθρόα "πώληση" της ιθαγένειας σε μεγάλο και αδιευκρίνιστο αριθμό αλλοδαπών? Ας υπάρξει πρώτα σοβαρή πολιτική για τη μετανάστευση και η εφαρμογή όλων των σχετικών νόμων και μετά βλέπουμε. Λυπάμαι πολύ για τη στάση ορισμένων υποστηρικτών του νομοσχεδίου (και πολύ περισσότερο πολιτικών) οι οποίοι με ακριτοέπεια χαρακτηρίζουν όλους τους σκεπτικιστές ή τους αρνητές του νομοσχεδίου "ρατσιστές" και "ακροδεξιούς".