Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Φωτεινή | 30 Δεκεμβρίου 2009, 13:13
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Η απάντηση στο μεταναστευτικό πρόβλημα που αντιμετωπίζει η χώρα μας δεν μπορεί να είναι ούτε "ναι" ούτε "όχι". Η λύση είναι στη μέση και ένα υποθετικό δημοψήφισμα μόνο θα όξυνε την κατάσταση. Όταν οι επιλογές είναι μόνο δύο η προπαγάνδα και "τρομοκρατία" βασιλεύει με αποτέλεσμα ο κόσμος να μην ψηφίζει με βάση τη λογική αλλά το συναίσθημα (δείτε για παράδειγμα πώς οι πολίτες με ακραίες απόψεις γράφουν εδώ μόνο με κεφαλαία-κατακυριεύονται απο συναίσθημα). Αυτό ακριβώς συνέβη στην Ελβετία η οποία ρεζιλεύτηκε παγκοσμίως και στο μέλλον θα επιβαρυνθεί τα κοινωνικά ρήγματα που προκάλεσε αυτό το τελευταίο δημοψήφισμα για τους μιναρέδες.