Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ gl | 30 Δεκεμβρίου 2009, 13:17
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Ήδη έχουμε αργήσει να εντάξουμε τους μετανάστες στην κοινωνία μας. Ας εκλήψουν επιτέλους τα φοβικά σύνδρομα και να σταματήσει ο δήθεν "πατριωτισμός". Εξ' άλλου, αυτοί οι άνθρωποι, μάλλον σέβονται την χώρα μας περισσότερο απ' ότι εμείς οι γηγεννείς. Ελπίζω οι συντηριτικες φωνές να μην ακουστούν αυτή τη φορά... Να αποκτούν την Ελληνική ιθαγένεια οι μετανάστες που έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα ή που ήρθαν εδώ ενώ ήταν ανήλικοι και έλαβαν τη βασική υποχρεωτική εκπαίδευση σε ελληνικό σχολείο (εφ όσον φυσικά το επιθυμούν).