Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Ιωάννης | 31 Δεκεμβρίου 2009, 00:41
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Επειδή βλέπω σχολιαστές να αναρτούν σχόλια δύο και τρεις φορές ενώ δύο στα τρία τα δικά μου κόπηκαν χωρίς να περιέχουν τίποτε το υβριστικό επιφυλάσσομαι ως προς την διαφάνεια του εδώ διαλόγου. Πάντως είναι αστείο να καλούνται ακροδεξιοί και φασίστες όσοι τίθενται υπέρ της κορυφαίας δημοκρατικής διαδικασίας, του δημοψηφίσματος. Παρακαλώ, αν όσοι είναι υπέρ των δημοψηφισμάτων θεωρούνται ακροδεξιοί προσμετρήστε με σε αυτούς: δηλώνω με καμάρι ακροδεξιός. Και για να θυμηθούμε τον Θουκυδίδη: καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει. είναι ανήθικο πολιτικά ο κύριος πρωθυπουργός που ανεδείχθη στο αξίωμα αυτό από ένα Α εκλογικό σώμα, να θέλει να αλλάξει το εκλογικό αυτό σώμα ερήμην των πολιτών που το αποτελούν. εκτός βέβαια αν ό,τι είναι νόμινον είναι και ηθικόν κατά τον κ. Βουλγαράκη ή όποιος ζητεί δημοψήφισμα είναι ακροδεξιός κατά τον κύριο Σημίτη.