Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Αθηνά | 31 Δεκεμβρίου 2009, 09:04
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Δημοψήφισμα.τέτοιες αποφάσεις πρέπει να τις παίρνει ο Ελληνικός λαός.γενικότερα όλες τις αποφάσεις πρέπει να τις παίρνει ο ελληνικος λαός.οι πολιτικοι πρέπει να υπάρχουν για να θετουν τα θεματα ,καθώς και να μας εκπροσωπουν στο εξωερικό.εμεις ν'αποφασιζουμε και αυτοί ν'ανακοινώνουν.ανά 6 μήνες πρέπει όλοι οι Έλληνες να λαμβάνουμε έντυπα με θέματα και να ψηφιζουμε.θα τα ταχυδρομούμε και θα περιμενουμε τ'αποτελέσματ.αυτό είναι δημοκρατία.εμείς τώρα έχουμε ολιγαρχία.400 μαντράχαλοι αποφασίζουν για τις ζωες μας ,αλλά συμφωνα με τα δικά τους συμφέροντα.το μόνο δημοκρατικό στην όλη υπόθεση είναι ότι ακόμα διατηρούμε το δικαίωμα ψηφου ,που κι αυτό θα το χάσουμε σιγά σιγά αφού υπάρχουν οι ανεγκέφαλοι που δεν πάνε να ψηφίσουν.