Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Ioannis | 31 Δεκεμβρίου 2009, 14:34
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Πιστεύω πως δεν είναι σωστό και συνταγματικό να αποκτούν 2ης και 3ης γενιάς μετανάστες Ελληνική ιθαγένεια με την γέννησή τους αυτόματα. Ζω προσωπικά στο εξωτερικό και είμαι 2ης γενιάς μετανάστης και τα παιδιά μου 3ης. Την ιθαγένεια την αποκτάμε μόνο σε περίπτωση που το θελήσουμε (πληρώνοντας και κάπου 300 Ευρώ το άτομο)μετά από έλενχο και όχι αυτόματα. Δεν είναι δυνατόν να κάνουμε Έλληνες όλους όσους γεννιούνται στην Ελλάδα ανεξαρτήτως του τι πρεσβεύουν!