Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ | 31 Δεκεμβρίου 2009, 17:15
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Αναφορικά για την παραχώρηση ιθαγένειας στους μετανάστες είμαι απολύτως αντίθετος διότι αλλοιώνεται το εκλογικό σώμα κάτι πολύ επικίνδυνο στην χώρα μας. Σας ερωτώ : Ποιό ποσό από το μηνιαίο σας μισθό θα παραχωρούσατε για να μπορέσουν αυτοί οι άνθρωποι να έρθουν νομίμως και να ζήσουν αξιοπρεπώς στην χώρα μας; Πόσους από αυτούς θα φιλοξενούσατε για μεγάλο χρονικό διάστημα σπίτι σας; Εάν χρειαζόμαστε οικονομικούς μετανάστες πρέπει να συμφωνηθεί πόσοι πρέπει να είναι αυτοί και η διαδικασία να γίνει νόμιμα. Αλλιώς είμαστε όλοι συνένοχοι με τούς δουλεμπόρους.Έτσι λοιπόν ο κάθε βουλευτής που θα ψηφίσει το εν λόγω νομοσχέδιο ασυνείδητα θα έχει συμβάλει στην ενίσχυση της δουλεμπορίας αφού νομιμοποιεί παράνομους μετανάστες. Την ίδια αποψη ακριβώς είχε εκφράσει και ο Κάρλ Μάρξ στο άρθρο του "Α warning" που δημοσιεύθηκε στις 13 Μαίου του 1866 στο περιοδικό "Der Bote vom Niederrhein, No. 57" . Έχω την άποψη ότι το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό για να το λύσει μια μικρή ομάδα ανθρώπων γιαυτό το λόγο προτείνω την δημοκρατική διευθέτηση του ζητήματος με δημοψήφισμα. Σας ευχαριστώ πολύ και συγχαρητήρια για την προσπάθεια. ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΕΚΔΟΤΗΣ ΒΙΒΛΙΩΝ 31-12-09