Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Άκης Γαβριηλίδης | 2 Ιανουαρίου 2010, 20:23
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Συμφωνώ με την πρόταση για δημοψήφισμα, υπό μία αυτονόητη προϋπόθεση: στο δημοψήφισμα αυτό να έχουν δικαίωμα ψήφου και οι ίδιοι οι μετανάστες. Πραγματικά, είναι αδιανόητο -και αντίθετο με την αρχή της "άμεσης δημοκρατίας" την οποία κατά τα άλλα επικαλούμαστε- να αποφασίζουν κάποιοι για την τύχη κάποιων άλλων χωρίς να ερωτώνται οι ίδιοι οι ενδιαφερόμενοι.