Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Σωτήρης Μ. | 2 Ιανουαρίου 2010, 20:10
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Κατ'αρχήν ευχαριστούμε το κράτος που μας παρέχει την δυνατότητα να πούμε την γνώμη μας για ένα πολύ σοβαρό εθνικό θέμα. Η απόκτηση Ελληνικής ιθαγένειας είναι κτήμα των Ελλήνων και όχι των με οποιονδήποτε τρόπο εισερχομένων στην Ελληνική επικράτεια. Όσο για την παροχή δικαιώματος ψήφου στην τοπική αυτοδιοίκηση θα πρέπει να ληφθούν υπ'όψιν οι τοπικές ιδιαιτερότητες και παραδόσεις και οχι να επιβληθεί με τον τρόπο αυτό η αλλοίωση της εθνικής συνοχής και παράδοσης αιώνων. Πάντως ένα δημοψήφισμα θα ήταν μια καλή, δημοκρατική κίνηση.