Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Κωστάρας Σταύρος | 2 Ιανουαρίου 2010, 22:53
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
<> γράφει το νομοσχέδιο!!! Γιατί τις 3 μόνο??? Αφού είναι υποχρεωτική η εκπαίδευση??? Πότε και πως θα μάθει τη γλώσσα αν δεν παρακολουθήσει όλη την υποχρεωτική εκπαίδευση?? Κατ αρχήν συμφωνώ με το νομοσχέδιο γιατί το υπάρχον πρόβλημα πρέπει επιτέλους να λυθεί!! Γνωρίζω βορειοηπειρώτη 50 χρονών ο οποίος γεννήθηκε στην Ελλάδα και δεν μπορεί να πάρει την Ελληνική ιθαγένεια!!!!!!!!!!! Είναι δηλαδή ξένος στον τόπο του!! Χρειάζεται όμως πιο αυστηρά κατ' εμέ κριτήρια!!Να παίρνει έτσι την ιθαγένεια αυτός που πραγματικά θέλει να μείνει στη χώρα μας και να γίνει και δικιά του. Πιστοποιητικό γεννήσεως - καταγραφής του με τη γέννηση??? Ταυτότητα αλλοδαπού για όσο διάστημα απαιτείται μέχρι να πάρει την ιθαγένεια??? Υποχρεωτική εκπαίδευση??? Όρκος (πολιτικός εννοείται)?? Απλά κάποιες ιδέες!!