Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη ενέιντα πελλούμπη | 2 Ιανουαρίου 2010, 22:21
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Πολλοί είναι εκείνοι που αντιδρούν στην πρόταση της κυβέρνησης να πάρουν ελληνική ιθαγένεια τα παιδιά των μεταναστών τα οποία γεννήθηκαν εδώ η φοίτησαν σε ελληνικό σχολείο. Εγώ λοιπόν ανήκω σε αυτή τη κατηγορία,φοίτησα στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση και συνεχίζω λοιπόν επιτυχώ και στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.......σε μερικά χρόνια θα βγω στην αγορά εργασίας και θα έχω τις ίδιες υποχρεώσεις με τους έλληνες πολίτες, θα πληρώνω φόρους και όλα τα σχετικά....... Αλλά και ακόμα περισσότερα γιατί λίγοι είναι εκείνοι που ξέρουν το κόστος της άδειας παραμονής μας στην Ελλάδα την οποία μέχρι και πριν ένα χρόνο την ανανεώναμέ κάθε 1 η 2 χρόνια!!!!! Αφού λοιπόν έχουμε τις ίδιες υποχρεώσεις με τους έλληνες πολίτες,την ίδια μόρφωση γιατί να μην έχουμε και τα ίδια πολιτικά δικαιώματα!!!!!!