Αρχική Πολιτική συμμετοχή ομογενών και αλλοδαπών υπηκόων τρίτων χωρών που διαμένουν νόμιμα και μακροχρόνια στην ΕλλάδαΆρθρο 1Σχόλιο του χρήστη Δημοσθένης Α. | 3 Ιανουαρίου 2010, 13:46
Υπουργείο Εσωτερικών Σταδίου 27, Αθήνα 10183 Τηλ.:2131364000, Email: info@ypes.gr email Υπευθύνου Προστασίας Δεδομένων (DPO): dpo@ypes.gr Δικτυακός Τόπος Διαβουλεύσεων OpenGov.gr Ανοικτή Διακυβέρνηση |
Πολιτική Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα Πολιτική Ασφαλείας και Πολιτική Cookies Όροι Χρήσης Πλαίσιο Διαλόγου |
Creative Commons License![]() Με Χρήση του ΕΛ/ΛΑΚ λογισμικού Wordpress. |
Με αυτό το νομοσχέδιο είναι πλέον προφανές ποιό θα είναι το τίμημα που θα πληρώσουμε όλοι, ώστε να συντηρηθεί η κοινωνίας διαφθοράς, ατομικισμού και κουτοπονηριάς που δημιουργήθηκε και στην οποία ο αυθεντικός έλληνας με την αρχαιοελληνική έννοια πάντα αντιστεκόταν. Δεν μπορέσαμε από το 1821 να ενσωματωθούμε στα ευρωπαϊκα πρότυπα της όμαλης κοινωνικής συμβίωσης και του -τυφλού για την περίπτωση χωρών όπως η Γερμανία- σεβασμού στο θεσμό κράτος. Αντίθετα δημιουργήθηκε ένα κράτος-συνεταίρος στην διαφθορά και τον ατομικισμό του καθενός, που μόνο δανείζεται χρήματα για να περνάνε καλά οι εκάστοτε κάτοικοι (και δη οι λίγοι) αυτής της γεωγραφικής περιοχής. Αντι λοιπόν να βοηθηθεί η ελληνική οικογένεια, να χτυπηθεί η ανεργία, για την οποία ευθύνονται οι μετανάστες δηλ. οι συνεταίροι των μεγάλων αφεντικών (απογόνων οπλαρχηγών και κοτζαμπάσηδων), αντί να δώσουμε κίνητρα να γεννιούνται Έλληνες, προτιμήσαμε την εύκολη λύση που συνάδει με όσα θέλησε ο Κίσινγκερ για την ΕΛλάδα: Να βάλουμε στο κόλπο της διαφθοράς τους κατώτερους πολιτισμικά μετανάστες. Εφόσον λοιπόν ο αυθεντικός ΈΛληνας βαρέθηκε τις λαμογιές και ξύπνησε, τώρα θα βρούμε άλλα κοροίδα, που θα παρατούν τον σχολείο από την τρίτη δημοτικού, αλλά θα είναι ΕΛΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ. Κι έτσι η Ελλάδα θα συνεχίσει να δανείζεται λεφτά για να περνούν καλά οι κάτοικοι αυτής της χώρας, που όμως κατά τα 2/3 θα είναι ξένοι, η χώρα θα αποτελεί δε μια αποθήκη ανθρώπων από την Ασία και την Αφρική, που θα περνούν τα τέστ ενσωμάτωσης στην ΕΛλάδα και κατόπιν ως ήδη Ευρωπαίοι θα προωθούνται στα πολιτισμένα ευρωπαικά κράτη για εργασία.